10979200_10204229273109502_1838333540_n

Une quhem Frida Bahja.Jam nje nder themelueset e Youth Center Borderless.Zoteroj nje diplome master ne inxhinieri Mjedisi.Kam nje eksperience te gjate ne organizata te ndryshme joqeveritare,kompanite e konsulenteve dhe menaxhim projektesh.Pervec pervojes profesionale kam fituar eksperience  nepermjet trajnimeve,konferencave,workshopeve, intershipeve,startupeve ne nivel kombetar e nderkombetar.Tashme jam aktive ne shoqerine civile prej me se 6 vjetesh.Eshte gjithnje kenaqesi te punosh me te rinj plot ide dhe kreativitet dhe mbi te gjitha te duash ate qe ben.Per mua Borderless eshte pasion,perkushtim dhe entuziasem.

 

 

 

 

 


1 (80)

Une jam Mirgentian Gjuta. Jam student i Inxhinierise se Ndertimit ne Universitetin Politeknik te Tiranes, aktualisht ne vitin e 3-te. Ne Youth Center Borderless mbaj pozicionin e drejtorit ekzekutiv. Prej disa vitesh jam pjese e iniciativave civile permes vullnetarizmit, pjesemarrjes ne aktivitete te ndryshme shoqerore e kulturore, trajnime e shkembime kulturore me vullnetare e sipermarres te rinj, njerez te perkushtuar ndaj kauzave rinore e shoqerore, dhe permes Youth Center Borderless, punoj per ti sherbyer komunitetit ne fuqizimin dhe permiresimin e tij.

 

 

 

 

 

 

10968027_10204916219579500_489926376_n

 

 

Jam Gerta Bahja. Studioj Shkenca Kompjuterike ne Universitetin Aleksander Moisiu Durres. Jam nje nder vullnetaret e pare te qendres rinore “Pa Kufij”, organizatore per disa aktivitete dhe gjithashtu tani koordinatore per aktivitetet rinore. Eshte e mrekullueshme te jesh pjese e kesaj qendre per te vetmen arsye se dashuria me te cilen eshte krijuar , ndihet ne cdo moment.Besoj se te qenit vullnetar eshte nje pune e bukur pasi gjithmone ke mundesine te njihesh njerez te rinj dhe te bashkepunosh me karaktere te ndryshme. Eshte nje sfide shume e vecante ne vetvete

 

 

 

 

1 (117)

 

Jam Alejda Dodaj, vazhdoj studimet master per Administrim Biznes viti i pare. Njekohesisht edhe punoj. Pjese e Youth Center Borderless jam bere qe ne shtator te vitit qe sapo lame pas dhe te qenurit pjese e organizates per mua eshte dhe besoj se do mbetet gjithmone nje kenaqesi e vecante. Kjo per arsye se je gjithmone e rrethuar nga njerez shume pozitive, dhe qe te ndihmojne te rritesh. Tashme ne YCB une perfaqesoj koordinatoren e vullnetareve, gje e cila eshte nje sfide te cilen permbushjen e detyrave te saj do mundohem ti kryej me deshire e perkushtim, dhe nga vete fakti qe te jem ne kontakt me njerezit eshte nje nder gjerat qe me pelqen me se shumti te bej. Shpresoj shume qe energjine dhe vullnetin e te rinjve te YCB te mund ta kthejm ne nje rruge per te bere gjera te bukura dhe me vlere per te gjithe ne.